Connect with us

Genel

ABD Venezuela darbesine destek verdi!

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Venezuela Devlet Başkanı Maduro yönetimini meşru görmediklerini, bu yüzden Maduro’nun Amerikalı diplomatlara ülkeyi terk etmeleri talimatına uymayacaklarını duyurdu.

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Nicolas Maduro yönetimini meşru görmediklerini, bu nedenle Maduro’nun Amerikalı diplomatlara ülkeyi terk etmeleri talimatına uymayacaklarını bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetimi ve ABD’ye ülkeden ayrılma için verdiği 72 saatlik süre hakkında yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Venezuela’da başkanlığını ilan eden Ulusal Meclisi Başkanı Juan Guaido’yu desteklediğini dile getiren Pompeo, “Başkan Guaido’ya geçici bir hükümet kurması ve anayasal görevlerini yerine getirmesinin yanı sıra ABD ve diğer ülkelerle olan diplomatik statülerinin belirlenmesi konusunda destek vermeye hazırız” dedi.

Amerikalı diplomatların Venezuela’dan geri çekilmeyeceğine dikkat çeken Pompeo, şunları kaydetti:

“ABD, Venezuela ile diplomatik ilişkilerini sürdürecek ve bu ilişkiyi bizim diplomatik temsilciliklerimizi ülkesine davet eden geçici Başkan Guaido hükümeti üzerinden sağlayacaktır. ABD, eski Başkan Nicolas Maduro rejiminin, ABD ile diplomatik ilişkileri koparma ya da diplomatlarımızı istenmeyen kişi ilan etme konusunda yasal yetkiye sahip olduğunu düşünmüyor. ABD olarak, diplomatik misyonumuzda görevli personelimizi tehlikeye atacak her kim olursa olsun onları sorumlu tutacak gerekli adımları atacağız.”

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Okumaya Devam Et
Yorum Yazmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir