Connect with us

Politika

Bakanlıktan sigorta borçlarına ek süre

Genel Sağlık Sigortası ve SGK prim borçlarını yapılandıranlar için son ödeme tarihi 28 Şubat’a uzatıldı.

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Genel Sağlık Sigortası ve SGK borçlarının 28 Şubat’a kadar ödenebileceğini açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK sigorta prim borçlarının ödeme yapılmadığı için yapılandırılmasını bozan hakkın, 28 Şubat’a kadar yapılacak ödemeler halinde devam edeceğini bildirdi.

Bakan Selçuk, açıklamasında Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi’ne (Yİ-ÜFE) göre güncellenen borcun, peşin veya iki ayda bir taksitler halinde ödenebildiğini kaydetti.

Ödenmemiş borçların geç ödeme zammı olmaksızın 28 Şubat’a kadar ödenebileceğini belirten Selçuk,  Genel Sağlık Sigortası prim borçlarının da gecikme zammı uygulanmaksızın Şubat sonuna kadar ödenebileceğini ifade etti.

Bağ-Kur’lu sigortalıların hizmet sürelerini dondurarak veya yapılandırmalarını devam ettirerek sağlık hizmetlerinden yararlanacaklarını dile getiren Selçuk, hem Bağ-Kur’lu hem de genel sağlık sigortalılarının 60 günü geçmeyen prim borçlarının bulunmaması şartıyla 28 Şubat’a kadar borcuna bakılmaksızın tüm sağlık hizmetlerinden yararlanabileceklerini belirtti.

 

 

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one