Connect with us

Spor

Başakşehir, Avcı’nın sözleşmesini 5 yıl uzattı

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın sezon sonunda bitecek sözleşmesi 5 yıl uzatıldı.

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

Medipol Başakşehir, teknik direktör Abdullah Avcı’nın sözleşmesini 5 yıl uzattı.

3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda düzenlenen imza törenine, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ile teknik direktör Abdullah Avcı katıldı.

Törende konuşan ve Abdullah Avcı ile uzun zamandır birlikte olduklarını aktaran Göksel Gümüşdağ, “2014’te kulübün gelecekte vizyonu ve hayalleriyle ilgili bir planlamamız vardı. Bu planlama 5 yıllıktı. 2014-2019 arasındaki süreçte yaptığımız çalışmalar, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübünü 5 yılda ülkemizde bir marka, uluslararası alanda da tanınır hale getirdi. Son 2 yıldır şampiyonluk yarışında zirveyi sürekli zorlayan bir takımız. Kurumsal yapımızın gereği olarak uzun soluklu planlamalar yapıyoruz. Bundan dolayı ayaktayız ve istikrarlı gidişimiz devam ediyor. Abdullah hoca ile geçmişte de uzun beraberliğimiz oldu bugün 2024 yılına kadar bir sözleşme imzalayacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Gümüşdağ, kulüplerin faaliyetlerinin denetlenmesi için Futbol Denetleme Kurulunun oluşturulması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı yaptığım dönemde, bir finansal yapılandırma komitesi kurmuştuk. O günkü fotoğraf, 1 milyar dolarlık yani 6 milyar liralık bir borcu ön görüyordu. Gerekli önlemler alınmadığı için borç 11-12 milyar liraya ulaştı. Böyle giderse daha da büyüyecek. Yanlış yönetimlerden dolayı kulüplerin yönetim kurulları sorumlu olmalı. Denk bütçe oluşturulmalı. TFF, Futbol Denetleme Kurulu oluşturmalı. TFF, Türkiye Bankalar Birliği, Maliye ve Hazine Bakanlığından birer üye, transferlere olur vermesi lazım. Dünyada örnekleri var. Bu denetleme sonrasında TFF de UEFA’nın ceza vermesini beklemeksizin kendisi puan silmeden transfer yasağına kadar uygulamaları hayata geçirebilirse bu yapılandırma çok doğru sistem. Bu uygulama, uzun vadede Türk futbolunun kurtuluşu olabilir. Bu denetleme sistemi kurulamazsa 2 milyar dolarlık borç 2 sene sonra 3 milyar dolar olur. Denk bütçe, hesap verilebilirlik ve şeffaflık çok önemli. Başakşehir de bu konuda en şeffaf kulüplerden biridir.”

Göksel Gümüşdağ, teknik direktör Abdullah Avcı’nın adının başka kulüplerle anılmasıyla ilgili ise “Hocamızın adının büyük kulüpler ve camialar ile anılması bizi de mutlu ediyor. Demek ki biz hocamıza iyi bakıp, kadrosunu iyi kuruyoruz. Hocamız da bu işi teknik yeteneğiyle süsleyip, sahaya yansıtıyor ki hocamıza talip olanlar var. Uluslararası arenada da hocamıza talipler olabilir. Buna saygıyla bakarız ama şu anda en büyük hedefimiz ve odaklandığımız şey sezonu şampiyonlukla bitirmek. En büyük isteğimiz bu.” şeklinde görüş belirtti.

Teknik direktör Abdullah Avcı ise turuncu-lacivertli kulüple 2006’da başlayan sürecin çok farklı bir noktaya geldiğini söyledi. Avcı, hedeflerinin bu sezonu şampiyon tamamlamak olduğunu vurgulayarak,

“Aldığımız sonuçlar 2,5 sene önce hızlı bir şekilde yarışın içine itti. Oyuncu grubu ve başkanımız ile yönetim kurulu buna doğru cevap verdi. Kısa vadedeki hedefimiz, 31 Mayıs’ta ligimizi zirvede sonuçlandırmak. Kişisel tarihimizi zenginleştirmek. Bir kupa kazanmak bir kulübün kültürünü de oluşturacaktır. Ondan sonra da gelişerek devam edeceğimizi düşünüyorum. 4,5 seneye baktığımızda oyun, sıralama, istatistik olarak dengeli bir takım olduk. Bunu korumak, Avrupa’da öne çıkmak, yurt dışına oyuncu yollamak, kendi altyapımızdan oyuncu yetiştirmek beni son derece mutlu edecek. Bence yakın plandaki hedeflerden biri bu olmalı.” ifadelerini kullandı.

Avcı, sözleşmesinde herhangi bir özel maddenin bulunmadığını aktararak, “Bizim sözleşmelerimizde hiçbir zaman özel madde olmaz. Bizde gönül bağı var. Biz bir aileyiz. Hiç o taraflara bakmadık.” şeklinde konuştu.

İsminin büyük takımlarla anıldığının hatırlatılması üzerine Avcı, “İyi şeyler yapmak talep getiriyor, konuşuluyor. Bunlar güzel şeyler. Sadece bizi mutlu ediyor.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Abdullah Avcı, kendisini 5 yıl daha turuncu-lacivertli kulübe bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Bu sırada Göksel Gümüşdağ, “Birbirimize bakmamız yetiyor. Bugüne kadar Abdullah hocanın sözleşmesinde madde ve ücret konuşulmadı. Hoca ile para konuşmadık. Genelde rakamı ben yazarım, o imzayı atar. Bugün de para konuşmadık.” şeklinde görüş belirtti.

 

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one