Connect with us

Kültür Sanat

Beyazsu konuklarını yatılı ağırlamaya hazırlanıyor

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

Mardin’de Midyat’a 30, Nusaybin’e 20 kilometre uzaklıktaki Beyazsu mesire alanı, doğal güzellikleri ve kaynak suyu ile sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyen yerli ve yabancı turistleri cezbediyor.

Suya girerek ya da soğuk su üzerine kurulan çardaklarda dinlenerek doğal yaşamın keyfini çıkaran vatandaşların büyük ilgi gösterdiği mesire alanındaki tesis sayısına her geçen yıl yenisi ekleniyor.

Bölgenin önemli turizm merkezlerinden biri haline gelen alanda kurulan sosyal tesis sayesinde ziyaretçilerin artık lüks bir otelde konaklaması da mümkün.

“Beyazsu’ya can verdik”

Tesisin İzmir’den gelen müdürü Simge Karamanlı, yaptığı açıklamada, tesisin yapımı için 11 milyon lira harcandığını belirterek gelen misafirlerin güzel vakit geçirmelerinin amaçlandığını söyledi.

Yapılan yatırımla diğer yatırımcıların da önünün açıldığını ifade eden Karamanlı, alanda tesisi bulunan iş yeri sahiplerinin de yerlerini düzenleyip yenilediğini aktardı.

Karamanlı, 18 odalı otelin 50 kişi kapasiteli olduğunu dile getirerek, turistler için artık mesire alanının bir geçiş noktası olmaktan çıkıp bir, iki gün veya haftalık konaklama imkanı sunacağını kaydetti.

“Burada gece ayrı, gündüz ayrı bir atmosferle baş başa kalıyoruz. Yurt dışından ve yurt içinden gelen ziyaretçi sayısını artırmak istedik. Beyazsu’ya can verdik.” diyen Karamanlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Restorandan diğer hizmetlere kadar geniş yelpazede bir konaklama alanı oluşturduk. Buraya mimar getirmedik, hayal ettik ve tasarladık. Beyazsu üzerindeki gölgeyi tamamen kaldırmak istedik. Tesis içerisinde çardakların yanı sıra farklı bir atmosfer oluşturduk. İlerleyen süreçte tesis içerisinde bungalov tarzı evler de inşa edeceğiz. Daha önce Beyazsu’ya gelen ziyaretçiler konaklamadan ayrılıyordu. Konaklama eksikliği vardı. Artık yurt içi veya yurt dışından gelen misafirler ‘Beyazsu’da bir iki gün konaklayalım’ diyecekler. Düğün, nişan ve doğum günlerini burada kutlayabilecekler.”

“Misafirlerin konaklayabilmesi için mekanların kurulması elzemdi”

Ziyaretçilerden Hüseyin Bozkurt mesire alanının bölgede hem su kaynağı hem de doğal güzelliği ile vazgeçilmez olduğunu aktardı.

Arkadaşlarıyla sürekli bu güzelliği görmeye geldiklerini dile getiren Bozkurt, “Serinlemek istediğimiz zaman bölgede başka bir alternatifimiz pek olmuyor. Bu nedenle hemen hemen her hafta buraya geliyoruz. Misafirlerin rahat ve konforlu bir şekilde konaklayabilmesi için mekanların kurulması elzemdi.” ifadelerini kullandı.

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Okumaya Devam Et
Yorum Yazmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir