Connect with us

Ekonomi

Erciyes ziyaretçi sayısında artış yaşadı!

Kesintisiz kayak imkanı sunan uzun pistleri, snowboard, kızakla kayma gibi çeşitli kış aktivitelerinin yapıldığı alanlara sahip Erciyes Dağı kayak merkezini 30 günde 400 bin kişi ziyaret etti.

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

Türkiye’nin önemli kış tatili merkezlerinden Erciyes Dağı, 1 ayda 400 bin kişi ziyaret etti.

İç Anadolu’nun en yüksek dağı Erciyes’te, kar kalınlığı 100 santimetreye ulaştı. Sunduğu imkanlar ve modern tesisleriyle vazgeçilmez kış sporları ve kayak merkezlerinden olan Erciyes, yerli ve yabancı binler kayakseveri ağırlamaya başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yaptığı 350 milyon avroluk yatırım ile uluslararası standartlara kavuşan Erciyes Kayak Merkezi, 2018-2019 kayak sezonunu 30 gün önce açarak, ziyaretçi sayısını 1 ayda 400 bine çıkardı.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı,

“Hem yerli hem de yabancı misafirlerimiz pistlerimizde. Sezon başından itibaren toplam ziyaretçi sayımız 400 bini buldu. Bizim hedefimiz bu sezon 2 milyon kişi sayısına ulaşmak. İlk ay için hedefimizi tutturduğumuzu söyleyebiliriz. Bu kadar kişiyi burada ağırlamak kolay değil, Erciyes Dağında altyapımız çok sağlam. Bu imkanları sağlarken uygun fiyatlar sunuyoruz” ifadesinde bulundu.

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one