Connect with us

Genel

Genelkurmay Başkanlığından personel alımı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından sözlü sınav ile Genelkurmay Başkanlığı Karargahında görev yapmak üzere 10 Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı alınacak.

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Genelkurmay Başkanlığı Merkez Karargahına 10 adet personel istihdamı yapılacak.

Genelkurmay Başkanlığı Merkez Karargahı, bünyesine almak üzere Resmi Gazete’de ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre, 10 adet Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

Adayların Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İşletme lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.

Adayların 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış ve bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası almamış olmaları gerekiyor. Ayrıca, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre KPSSP7 ve KPSSP18 puan türlerinden 70 ve daha yüksek puan almış olmaları, ÖSYM tarafından yapılmış yabancı dil sınavlarından ise İngilizce veya Fransızca alanlarının en az birinden en az 80 puan almış olmaları isteniyor.

Başvurular internet üzerinden 15 Şubat’a kadar Milli Savunma Bakanlığının “http://personeltemin.msb.gov.tr” adresinden yapılacak.

 

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Okumaya Devam Et
Yorum Yazmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir