Connect with us

Genel

Hedef Kürtler değil!

Milli Savunma Bakanı Akar, “TSK’nın mücadelesi yüzyıllardır aynı coğrafyayı, aynı ekmeği paylaştığımız Kürt kardeşlerimizle değildir.” dedi.

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

Bakan Hulusi Akar, terörle mücadele kapsamında TSK’nın hedefinin Kürtler olmadığını vurguladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terörle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada,

“TSK’nın mücadelesi yüzyıllardır aynı coğrafyayı, aynı ekmeği paylaştığımız Kürt kardeşlerimizle değildir.”Bizim mücadelemiz, bölgede başta Kürt, Arap ve Türkmen kardeşlerimiz olmak üzere tüm etnik ve dini topluluklar için tehdit teşkil eden PKK/YPG ve DEAŞ’lı teröristlerledir” ifadesinde bulundu.

PKK/YPG’nin  Kürtlerin temsilcisi olamayacağına dikkat çeken Akar, “Bu terör örgütü bölgedeki güvenlik ve istikrara tehdit ve başta Kürtler olmak üzere Suriyeli mültecilerin topraklarına dönmesine engel teşkil etmektedir” diye konuştu.

Terör örgütünün başka bir terör örgütü ile yok edilmeye çalışılmasının büyük bir çelişki olduğunu vurgulayan Bakan Akar, PKK/YPG’nin DEAŞ ile mücadele maskesi altında Suriye’yi parçalamanın ve kendince özerk bir yönetim tesis etmenin peşinde olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin Suriye ve Irak’da terör koridoru oluşturulmasına asla müsade edilmeyeceğine değinen Akar, DEAŞ terör örgütü ile göğüs göğüse mücadele eden tek ordunun Türk Silahlı Kuvvetleri olduğuna dikkat çekti.

 

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one