Connect with us

Dünya

İran’dan ABD’ye sert karşılık!

İran Dışişleri Bakanı Zarif, ülkesinin ABD’nin istediği gibi “normal” bir devlet olmayacağını belirterek, Washington yönetiminin Tahran’ı kaybettiğini kabullenmesi gerektiğini ifade etti.

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, “İran, cehennem buz tutunca ABD’nin kukla yönetimlerini taklit edebilir” dedi.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, sosyal medya hesabı üzerinden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun İran ile ilgili açıklamalarına karşılık verdi.

Paylaşımında “ABD ne zaman nereye müdahale ettiyse orada kaos, baskı ve nefret oluştu” sözlerini kullanan Zarif, şunları ekledi:

“İran, ancak cehennem buz tutunca ABD’nin kukla yönetimlerini taklit edebilir ve Mike Pompeo’nun insan hakları modellerini uygulayarak ‘normal’ bir ülke haline gelir ki ABD’nin burada istediği Şah yönetimi veya şimdiki kasap yönetimlerdir. O yüzden ABD’nin İran’ı kaybettiğini kabullenmesi en iyisidir.”

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Ürdün’de yaptığı açıklamada, “İran’a yönelik baskıyı sadece diplomatik alanda değil ticari alanda da iki katına çıkaracağız” demişti.

 

 

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one