Connect with us

Dünya

İsrail Gazze’yi bombaladı

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

İsrail’e ait topçu birlikleri, Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Hanun ve Cebaliye beldelerine saldırıda bulundu. Saldırının ardından ölen ya da yaralananlara ilişkin açıklama yapılmadı.

İsrail’e ait topçu birlikleri, Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Hanun beldesinin doğusu ve Cebaliye beldesinin doğusunda bulunan Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ait iki gözetleme kulesine saldırı gerçekleştirdi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, saldırının ardından ölen ya da yaralananlara ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

İsrail ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada ise Gazze’nin kuzeyindeki “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterisi sırasında şarapnelin isabet etmesi sonucu 1 İsrail askeri yaralandığı ve bunun üzerine ordunun top atışıyla Hamas’a ait iki mevziyi vurduğu kaydedildi.

Buna karşın İsrail güçlerinin, Gazze’deki barışçıl “Büyük Dönüş Yürüyüşü” sırasında açtığı ateş sonucu yaralanan Filistinlilerin sayısı 19’a çıktı. Ayrıca 30 Mart’tan beri süren bu gösterilerde 230’un üzerinde Filistinli şehit oldu.

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Okumaya Devam Et
Yorum Yazmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir