Connect with us

Genel

RTÜK’ten TV 8’e ceza!

RTÜK, “Gerçeğin Peşinde” ve “Yemekteyiz” programlarında çocuk istismarı yapılması, çocuk gelişimine uygun olmayan ve şiddet içeren davranışların ekrana getirilmesi sebebiyle TV 8’e idari para cezası verdi.

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

RTÜK, TV 8’de yayınlanan Yemekteyiz programına şiddet içeren davranışlar nedeniyle ceza verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TV 8’de yayınlanan Yemekteyiz programına çocuk istismarı ve şiddet içeren davranışlar nedeniyle TV 8’e idari para cezası verdi.

6112 sayılı Kanun’un ilgili maddesi uyarınca, sabah saatlerinde yayınlanan Gerçeğin Peşinde adlı programa da çocuk istismarı nedeniyle ceza kesildi.

Alkol kullanımını özendirici, ailenin korunması ilkesiyle örtüşmeyen ve eşcinsel evlilik sahnelerinin yer aldığı Modern Family dizisine yönelik FOXLIFE’a da ceza verildi.

RTÜK’ün ceza verdiği bir diğer kanal ise FOX oldu. Yetişkinlere yönelik Kan Kardeşler adlı filmin, erken saatte ekrana getirilmesinden dolayı FOX’a da idari para cezası verildi.

Sağlık beyanı ile yanıltıcı cinsel ürün tanıtımı yapan ve arkadaş bulmaya zemin hazırlayan, Mega Suare, Yasin, Gala TV, MGC, Müzik Türk, Anadolu Dernek TV ve Kanal 42’ye de cezalar verilirken, KANAL S’in de yayın lisansı iptal edildi.

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Okumaya Devam Et
Yorum Yazmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir