Connect with us

Dünya

Washington Post’tan CIA çağrısı

Amerikan Washington Post gazetesinde, “CIA’in Kaşıkçı cinayeti hakkındaki değerlendirmesini yayımlaması için talepler artıyor” başlıklı bir makale yayımlandı.

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

Washington Post, CIA’in Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili değerlendirmelerini yayımlaması için taleplerin arttığını yazdı.

Washington Post gazetesinden Josh Rogin “CIA’in Kaşıkçı cinayeti hakkındaki değerlendirmesini yayımlaması için talepler artıyor” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Donald Trump yönetiminin, cinayetle ilgili istihbaratın, bildiklerini ortaya dökmeyi reddettiği belirtilen makalede,

“Trump yönetiminin Muhammed bin Selman’ı savunması, veliaht prensin bu cinayetin emrini verdiğine dair CIA değerlendirmesini inkar etmeleri üzerine kurulu. CIA’in ‘yüksek güvenirlikteki’ değerlendirmesinin, dinlemeye takılan Bin Selman ile Suud el-Kahtani arasında elektronik mesajlarla desteklendiği belirtiliyor. Kahtani, Kasım ayında (Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak) ABD hükümetinin yaptırım listesinde yer alan üst düzey bir danışman” sözlerine yer verildi.

Muhammed bin Selman’ın suçunun olup olmadığını ve Pompeo’nun doğruyu söyleyip söylemediğini görmek için CIA’in değerlendirmesini açıklaması gerektiği dile getirilen makelede şunlar kaydedildi:

“Pompeo’nun, yönetimin Kaşıkçı cinayetine ilişkin gerçeği samimi olarak araştırdığına dair iddiası, ABD istihbaratının zaten hali hazırda vardığı sonucu kabul etmeyi reddetmesiyle baltalandı. Açıkça görülüyor ki yürütme organı, bu zulüm için adalet aramayacak, bu nedenle de yürütme ve yargı organlarının bir adım atmaktan başka çareleri yok.”

 

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one