Connect with us

Genel

Yağışlı ve soğuk hava kapıda!

Meteoroloji Genel Müdürü Coşkun, Türkiye’nin, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havayla Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceğini açıkladı.

Yayınlandı

/

Göz Atmak İçin ← → (ok) Tuşlarını Kullanın

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, Perşembe gününden itibaren ülke genelinin soğuk havanın etkisine gireceğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, yapılan son hava tahminlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çoşkun, ülke genelinin Perşembe gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceğini kaydetti.

Artması beklenen hava sıcaklıklarının yarından itibaren tekrar azalacağını bildiren Çoşkun,

“Yeni sistemle birlikte önümüzdeki günlerde ülkemizin güney ve batı kıyılarında kuvvetli yağmur, kuzey, iç ve doğu kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlarıyla batı kesimlerinden başlayarak zamanla iç ve kuzey kesimlerinde fırtınanın etkili olması bekleniyor” ifadesinde bulundu.

Perşembe günü Türkiye’nin güney ve batı kesimlerinde havanın yağışlı geçeceğini söyleyen Çoşkun, yağmurla başlayacak yağışların, karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmasının beklendiğini aktardı.

Cuma günü Türkiye’nin büyük bir bölümünde havanın yağışlı geçeceğini vurgulayan Volkan Mutlu Coşkun,

“Vatandaşlarımızın güvenilir ve en güncel bilgilere anında ulaşabilmelerini sağlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün internet sitesi, mobil uygulamalarımız, Meteorolojinin Sesi Radyosu, Meteoroloji Web TV ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmelerini öneriyoruz” dedi.

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 Oylar)
Değerlendirme
İnsanlar ne diyor? Puanla
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puanla

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Okumaya Devam Et
Yorum Yazmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir